This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Czy Bóg jest tronem? Tekst istotny dla chrześcijan, którzy wyznają wiarę w bóstwo Chrystusa.

GNT τινι γαρ ειπεν ποτε των αγγελων (...) προς δε τον υιον ο θρονος σου ο θεος εις τον αιωνα του αιωνος και η ραβδος της ευθυτητος ραβδος της βασιλειας σου
NA Τίνι γὰρ εἶπέν ποτε τῶν ἀγγέλων· (...) πρὸς δὲ τὸν υἱόν· Ὁ θρόνος σου ὁ θεός εἰς τὸν αἰῶνα τοῦ αἰῶνος, καὶ ἡ ῥάβδος τῆς εὐθύτητος ῥάβδος τῆς βασιλείας σου.
EDW Bo któremuż to z aniołów powiedział kiedy (Bóg): (...) Do Syna zaś: Stolica twoja, Boże, na wieki wieków berło prawości berło panowania twego.
SK Bo czyż do którego z aniołów powiedział Bóg kiedykolwiek: (...) Lecz do Syna swego mówi: "Tron twój, Boże, na wieki wieków. Twe berło królewskie jest berłem prawości."
EDG Bo któremuż to z aniołów powiedział kiedy (Bóg): (...) Do Syna zaś: Stolica twoja, Boże, na wieki wieków; berłem prawości berło panowania twego.
KUL Do któregoż bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: [...] Do Syna zaś: Tron Twój, Boże, na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa twego.
W Albowiem któremu kiedy z aniołów rzekł: [...] Do Syna zaś: "Stolica twoja, Boże, na wiek wieku, berło prawości –– berłem królestwa twego ... "
BTI-IV Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: [...] Do Syna zaś: Tron Twój, Boże, na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego.
BP Któremu to z aniołów kiedykolwiek rzekł [Bóg]: [...] O synu jednak: "Tron Twój, o Boże, na wieki wieków, a berłem sprawiedliwym jest berło Twego panowania.
KR/BWP W rzeczywistości bowiem nigdy do żadnego ze swych aniołów nie powiedział Bóg: [...] O swoim Synu powiedział: Tron Twój, Boże, został ustanowiony na wieki oraz berło sprawiedliwości [pozostanie na zawsze] berłem Twego królestwa.
BW Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: [...] Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
PW Do żadnego z aniołów nie powiedział Bóg: [...] O Synu natomiast: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, a twe królewskie berło włada sprawiedliwie ...
Do żadnego z aniołów nie powiedział Bóg: [...] ale o Synu powiedział: "Twoje królestwo, o Boże, będzie trwało wiecznie – Jego prawa są zawsze słuszne i sprawiedliwe
3 Bo do którego anioła Bóg powiedział: [...] Ale o swoim Synu wyraził się: "„Tron Twój, Boże, trwa na wieki, a berłem Twego królestwa jest prawość postępowania.
rew Na przykład do którego z aniołów Bóg kiedykolwiek powiedział: [...] Natomiast o Synu mówi: „Bóg jest twoim tronem po wieczne czasy, już na zawsze, a berło twojego Królestwa jest berłem sprawiedliwości.
PI Któremu bowiem powiedział kiedykolwiek (ze) zwiastunów: (...) Do zaś Syna: Tron Twój, Boże, na wiek wieku, i berło prostolinijności berłem królestwa Twego.
PJ Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: (...) O Synu zaś: "Tron Twój, Boże, na wieki wieków, a berło sprawiedliwe berłem Twego królowania.
BTV Do którego bowiem z aniołów powiedział [Bóg] kiedykolwiek: [...] Do Syna zaś: Tron Twój, Boże, na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego.
PE Któremu bowiem z aniołów Bóg powiedział kiedykolwiek: [...] Do Syna natomiast: Twój Tron, o Boże, na wieczne czasy, berło prawości berłem Twojego Królestwa.
PD Do którego bowiem z aniołów [Bóg] powiedział kiedykolwiek: (...) lecz o Synu: Twój tron, o Boże, na wieki wieków, Berłem prawości berło Twojego Królestwa.
Bo do którego z aniołów rzekł kiedykolwiek Bóg: (...) lecz do Syna mówi: "Tron Twój, o Boże, będzie trwał na wieki wieków, Ty swym Królestwem władasz berłem sprawiedliwości,
BL Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: (...) Do Syna natomiast: Tron Twój, o Boże, na wieki wieków, i sprawiedliwe jest berło Twego królestwa.
EP Któremu bowiem z aniołów Bóg powiedział kiedykolwiek: (...) O Synu jednak: Tron Twój, Boże, na wieczne czasy, berłem sprawiedliwości berło Twego królowania.
NBG Bo któremu z aniołów powiedział kiedykolwiek: (...) Ale do Syna: Tron Twój, Boże, aż do porządku wieczności; a berło prawości – berłem Twojego królestwa.
PL Do którego bowiem z aniołów Bóg kiedykolwiek powiedział: (...) lecz o Synu: Twój tron, o Boże, trwać będzie na wiekia, berłem prawości berło Twojego Królestwa.
UNT Do którego bowiem z aniołów kiedykolwiek powiedział: (...) Do Syna natomiast: Tron twój, o Boże, na wieki wieków; berłem sprawiedliwości berło twojego królestwa.
NKB Któremu bowiem rzekł kiedyś z aniołów: (...) do Syna zaś: Tron Twój, Boże, na wiek wieku, oraz berło prawości berłem królestwa Twego.
UBG Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: (...) Lecz do Syna mówi: Twój tron, o Boże, na wieki wieków, berłem sprawiedliwości jest berło twego królestwa.
EPP Któremu bowiem z aniołów rzekł kiedykolwiek: (...) A do Syna mówi: Tron twój, Boże, na wieki wieków i berło prawości berłem Królestwa twego.
TNP Do którego bowiem z aniołów kiedykolwiek powiedział: (...) Do Syna natomiast: Tron twój, ob Boże, na wiekic wieków; berłem sprawiedliwości berło twojego królestwa.
PO Bo do którego z aniołów kiedykolwiek powiedział: (...) Lecz o Synu: „Tron Twój, Boże, na wieki wieków, a berło prawości berłem królestwa Twego.


  1. a) W I i II wydaniu: "trwa na wieki".
  2. b) Wg przypisu w TNP: gr.: ho – rodz. określ. tu jako wołacz.
  3. c) Wg przypisu w TNP: gr.: aion – por. w. 2.