This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

GNT ποσω δοκειτε χειρονος αξιωθησεται τιμωριας ο τον υιον του θεου καταπατησας και το αιμα της διαθηκης κοινον ηγησαμενος εν ω ηγιασθη και το πνευμα της χαριτος ενυβρισας
NA πόσῳ δοκεῖτε χείρονος ἀξιωθήσεται τιμωρίας ὁ τὸν υἱὸν τοῦ θεοῦ καταπατήσας καὶ τὸ αἷμα τῆς διαθήκης κοινὸν ἡγησάμενος, ἐν ᾧ ἡγιάσθη, καὶ τὸ πνεῦμα τῆς χάριτος ἐνυβρίσας;
EDW O ileż, myślicie, sroższą ściągnie na siebie karę, kto zdepcze Syna Bożego, krew przymierza, przez którą uświęcony był, skala i duchem łaski wzgardzi?
SK Pomyślcie, o ile sroższą karę ściągnie na siebie ten, kto podeptał Syna Bożego, kto zbezcześcił krew przymierza, uzyskawszy pierwej przez nią uświęcenie, i dopuścił się zbrodni przeciw Duchowi łaski.
EDG O ileż, myślicie, sroższą ściągnie na siebie karę, kto zdepcze Syna Bożego, skala krew przymierza, przez którą uświęcony był, i duchem łaski wzgardzi?
KUL Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski.
W Na ileż sroższe kary, mniemacie, zasłuży ten, który by Syna Bożego podeptał i "krew przymierza", przez którą został uświęcony, za pospolitą poczytał i Ducha łaski zelżył?
BTI Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił Krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski.
BP Jak myślicie? O ileż większej kary wart jest ten, kto zdeptał Syna Bożego i poczytał za rzecz bezwartościową krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i odniósł się ze wzgardą do Ducha miłości?
BTII- V Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski.
KR /BWP Zastanówcie się zatem, jak surowa kara spotka tego, kto znieważa Syna Bożego, bezcześci uświęcającą nas Krew Przymierza i zachowuje się w sposób karygodny wobec Ducha, który jest dawcą łaski.
BW O ileż sroższej kary, sądzicie, godzien będzie ten, kto Syna Bożego podeptał i zbezcześcił krew przymierza, przez którą został uświęcony, i znieważył Ducha łaski!
PW Jak myślicie, czy ten, kto zbezcześcił Syna Bożego, zlekceważył krew Przymierza, przez którą został uświęcony i wzgardził Duchem, któremu zawdzięcza łaskę, nie zasługuje na karę o wiele surowszą!
1 Pomyślcie zatem, o ile surowsza kara spotka tych, którzy podeptali ofiarę Syna Bożego i potraktowali Jego oczyszczającą krew jak coś pospolitego i znieważyli Ducha Świętego, który przybliża ludziom Boże miłosierdzie.
2 Pomyślcie zatem, o ile surowsza kara spotka tych, którzy podeptali ofiarę Syna Bożego, traktując Jego oczyszczającą krew jak coś pospolitego i znieważyli Ducha Świętego, który przybliża ludziom Boże miłosierdzie.
3 Pomyślcie zatem, o ile surowsza kara spotka tego, kto podeptał ofiarę Syna Bożego, zbagatelizował pieczętującą przymierze krew, która go uświęciła, i znieważył Ducha obdarzającego łaską?
rew Pomyślcie więc, na o ile surowszą karę będzie zasługiwać ten, kto podeptał Syna Bożego, kto uważa, że krew przymierza, którą został uświęcony, nie ma żadnej większej wartości i kto pogardził duchem niezasłużonej życzliwości Bożej.
PI jak wielce, uważacie, gorszego zostanie uznany za godnego karania [ten] Syna Boga [który podeptał], i krew przymierza [za] pospolitą [który uznał], przez którą został uświęcony, i Ducha łaski [który znieważył]?
PJ Czy nie sądzicie zatem, że o wiele surowszej kary będzie godny ten, kto wzgardzi Synem Bożym i krew przymierza, którą został uświęcony, uzna za bezwartościową, a Ducha łaski wydrwi?
PE Rozważcie więc, na ile większą karę zostanie zostanie skazany ten, kto podepcze Syna Bożego i zlekceważy krew Przymierza, która go uświęciła, i znieważy Ducha łaski.
PD rozważcie [zatem] o ile sroższej kary winien będzie ten, kto podeptał Syna Bożego, krew przymierza, przez którą został uświęcony, uznał za zwyczajną i znieważył Ducha łaski!
Pomyślcie, o ileż gorsza będzie kara, na jaką zasłuży ten, kto zdeptał Syna Bożego, kto jak coś pospolitego potraktował tę krew przymierza, która go uświęciła, i kto ubliżył Duchowi, dawcy łaski Bożej!
BL Pomyślcie, o ileż surowszej kary winien jest ten, kto podeptał Syna Bożego i zbeszcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, kto znieważył Ducha łaski.
EP Rozważcie, na ile większą karę zasługuje ktoś, kto by zdeptał Syna Bożego, lekceważąc krew przymierza, która go uświęciła, i gardząc Duchem łaski!
NBG Na jakiej wielkości – przypuszczacie – gorszą karę będzie zasługiwał ten, kto wzgardził Synem Boga i uznał za zwykłą krew Przymierza w której został uświęcony, oraz znieważył Ducha Łaski?
PL Rozważcie zatem, o ile sroższej kary winien będzie ten, kto podeptał Syna Bożego, zbezcześcił krew przymierza, przez którą został uświęcony, i znieważył Ducha łaski!
UNT Osądźcie, na ile gorszą karę zasługuje ten, kto Syna Bożego podeptał i krew przymierza, przez którą był uświęcony, uznał za pospolitą i znieważył Ducha łaski?
NKB o tyle – pomyślcie – będzie godny większej kary ten, który Syna Boga podeptał i krew przymierza uznał za nieczystą, w której był uświęcony, oraz Ducha łaski wyszydził.
UBG Jak wam się wydaje, na ileż surowszą karę zasługuje ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew przymierza, przez którą został uświęcony, i znieważył Ducha łaski?
EPP to tym bardziej – pomyślcie – o ileż sroższej kary godzien jest ten, kto podeptał Syna Bożego i wzgardził krwią Przymierza, którą został uświęcony, i Ducha łaski znieważył.
TNP Jak się wam wydaje, na ile gorszą karę zasługuje ten, kto Syna Bożego podeptał a krew przymierza, przez którą został uświęcony, uznał za pospolitą i znieważyła Ducha łaski?
PO Jak sądzicie, o ileż bardziej zostanie uznany za godnego gorszej kary ten, kto podeptał Syna Boga i uznał krew przymierza, przez którą został uświęcony, za pospolitą, i obraził Ducha łaski?


  1. a) Wg przypisu w TNP: lub: lżyć, okazywać zuchwałość wobec kogoś.